Madison by Pepe Jeans
Out of stock
Description / Madison by Pepe Jeans
Madison by Pepe Jeans is a stylish metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 164135-c |
|---|---|
| Frame Width | 140 mm |
| Eye Height | 38 mm |
| Eye Width | 55 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Material | Metal |