Cat Eye Eyeglasses 157850-c
Out of stock
Description / Cat Eye Eyeglasses 157850-c
Cat Eye Eyeglasses 157850-c is a stylish TR-90 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 157850-c |
|---|---|
| Frame Width | 144 mm |
| Eye Height | 49 mm |
| Eye Width | 57 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Xtra Large |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Material | TR (Lightweight) |