Titanium Eyeglasses 161207
In stock
Description / Titanium Eyeglasses 161207
Titanium Eyeglasses 161207 is a stylish titanium frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 161207 |
|---|---|
| Frame Width | 140 mm |
| Eye Height | 37 mm |
| Eye Width | 54 mm |
| Nose Bridge | 18 mm |
| Temple Size | 143 mm |
| Size | Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Titanium |
| Color | Silver |