Round Eyeglasses 172957-c
In stock
Description / Round Eyeglasses 172957-c
Round Eyeglasses 172957-c are stylish frames designed with a combination of TR-90 material and lightweight metal, and they are suitable for a wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at the best prices guaranteed and enjoy a great customer experience.
More Information
| SKU | 172957-c |
|---|---|
| Frame Width | 134 mm |
| Eye Height | 45 mm |
| Eye Width | 48 mm |
| Nose Bridge | 20 mm |
| Temple Size | 140 mm |
| Size | Medium |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Round |
| Material | Combination |