Rectangle Eyeglasses 183359-c
In stock
Description / Rectangle Eyeglasses 183359-c
Rectangle Eyeglasses 183359-c are stylish frames designed with a combination of TR-90 material and lightweight metal, and they are suitable for a wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at the best prices guaranteed and enjoy a great customer experience.
More Information
| SKU | 183359-c |
|---|---|
| Frame Width | 138 mm |
| Eye Height | 42 mm |
| Eye Width | 52 mm |
| Nose Bridge | 19 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Combination |