Rectangle Eyeglasses 174592
In stock
Description / Rectangle Eyeglasses 174592
Rectangle Eyeglasses 174592 is a stylish TR-90 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 174592 |
|---|---|
| Frame Width | 139 mm |
| Eye Height | 37 mm |
| Eye Width | 53 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 146 mm |
| Size | Large |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | TR (Lightweight) |
| Color | Black-Orange |