Prescription Sunglasses 180308
In stock
Description / Prescription Sunglasses 180308
Prescription Sunglasses 180308 is a stylish TR-90 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 180308 |
|---|---|
| Frame Width | 145 mm |
| Eye Height | 53 mm |
| Eye Width | 58 mm |
| Nose Bridge | 18 mm |
| Temple Size | 140 mm |
| Size | Xtra Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | TR (Lightweight) |
| Color | Green |