Phoebe Couture P203 Eyeglasses 139287
Out of stock
Description / Phoebe Couture P203 Eyeglasses 139287
Phoebe Couture P203 Eyeglasses 139287 are stylish rectangle frames with a chic full rim design. These frames are distinctive and adaptable to any fashion with their superb brown hue and gorgeously printed pattern on the temples. These frames are adaptable to a variety of lenses. The acetate structure of these frames makes them durable and long-lasting, and spring hinges assure a comfortable fit. Buy these glasses at the best prices guaranteed and with the assurance of great customer service. These glasses will come in a lovely Goggles4U case.
More Information
| SKU | 139287 |
|---|---|
| Frame Width | 124 mm |
| Eye Height | 23 mm |
| Eye Width | 48 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 130 mm |
| Size | Xtra Small |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Acetate |
| Color | Brown |