Morel France 60128M
In stock
Description / Morel France 60128M
Morel France 60128M are highly alluring and elegant looking frames with a stunning full-rim design. The stylish rounded lenses on these frames are nicely complemented by the sleek two tone front design that has enticing stud rivets embedded around the corners and is joined by the slender temples on the sides. The appealing finishes of these frames make them look even more elegant. The lightweight metal structure of these frames makes them comfortable for all-day wear. Buy these glasses at the best prices with the promise of a great customer experience. These glasses will come packaged in a lovely Goggles4U case.
More Information
| SKU | 175861-c |
|---|---|
| Frame Width | 137 mm |
| Eye Height | 44 mm |
| Eye Width | 48 mm |
| Nose Bridge | 21 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Round |
| Material | Metal |