Miki Ninn MNDF28 Eyeglasses
Out of stock
Description / Miki Ninn MNDF28 Eyeglasses
These Miki Ninn MNDF28 Eyeglasses are high quality rectangle frames with a splendid look all around. This lovely full rim design has its own delicate vibe and highlights rectangle lenses in a modest purple front that is well endorsed by beautifully designed temples that are nicely printed. These frames are formed of acetate, which makes these frames incredibly sturdy, and spring hinges make them comfortable to wear. These frames are available for purchase at guaranteed best prices with the surety of a quality customer experience. These glasses will be packaged in a nice goggles4u case.
More Information
| SKU | 155165 |
|---|---|
| Frame Width | 135 mm |
| Eye Height | 37 mm |
| Eye Width | 53 mm |
| Nose Bridge | 15 mm |
| Temple Size | 135 mm |
| Size | Medium |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Acetate |
| Color | Purple-Printed |