Koali by Morel 7058K
Out of stock
Description / Koali by Morel 7058K
Koali by Morel 7058K is a stylish TR-100 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 129887-c |
|---|---|
| Frame Width | 126 mm |
| Eye Height | 35 mm |
| Eye Width | 49 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 135 mm |
| Size | Small |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Material | TR (Lightweight) |