Kids Eyeglasses 160039
In stock
Why us:
16 years in business
Over 100k customer reviews
Easy exchange and returns
24/7 Customer Service
TERMS: We are pleased to offer a 50% discount on all lenses, coatings, and tints. Please note that this discount does not apply to rush orders lenses. Discounts on frames are clearly indicated where applicable.
Description / Kids Eyeglasses 160039
More Information
| SKU | 160039 |
|---|---|
| Frame Width | 122 mm |
| Eye Height | 27 mm |
| Eye Width | 44 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 132 mm |
| Size | Xtra Small |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Metal |
| Color | Black |