Jill Stuart JS 191
In stock
Description / Jill Stuart JS 191
Jill Stuart JS 191 are high-quality, alluring-looking rectangle frames with a classy, full-rim design. These frames feature stylish rectangle lenses in a stylish front design that has an appealing two-tone look and is joined by the dainty flat temples on the sides. These frames boast the chic finishes that make them suitable to pair with any of your kids outfits. These frames are designed of lightweight TR-90 material and feature spring hinges for a pleasant fit. Buy these glasses at the best prices with the promise of a great customer experience. These glasses will come packaged in a lovely Goggles4U case.
More Information
| SKU | 176825-c |
|---|---|
| Frame Width | 122 mm |
| Eye Height | 19 mm |
| Eye Width | 48 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 130 mm |
| Size | Xtra Small |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | TR (Lightweight) |