Geometric Eyeglasses 173801-c
In stock
Description / Geometric Eyeglasses 173801-c
Geometric Eyeglasses 173801-c is a stylish metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 173801-c |
|---|---|
| Frame Width | 128 mm |
| Eye Height | 46 mm |
| Eye Width | 49 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 137 mm |
| Size | Small |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Geometric |
| Material | Metal |