Browline Eyeglasses 143269
Out of stock
Description / Browline Eyeglasses 143269
Browline Eyeglasses 143269 is a stylish Combination frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 143269 |
|---|---|
| Frame Width | 148 mm |
| Eye Height | 40 mm |
| Eye Width | 55 mm |
| Nose Bridge | 19 mm |
| Temple Size | 140 mm |
| Size | Xtra Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Browline |
| Material | Combination |
| Color | Tortoise-Gold |