Aluminum Eyeglasses 160482-c
In stock
Description / Aluminum Eyeglasses 160482-c
Aluminum Eyeglasses 160482-c is a stylish aluminium frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 160482-c |
|---|---|
| Frame Width | 140 mm |
| Eye Height | 38 mm |
| Eye Width | 58 mm |
| Nose Bridge | 15 mm |
| Temple Size | 143 mm |
| Size | Large |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Aluminum |